vēsturiska spēkrata n/z

vieta visādu muļķību rakstīšanai :)
Aigars
foruma ģeds

vēsturiska spēkrata n/z

Post by Aigars » 11 Mar 2008 23:33

ložņājot par tematiskajiem saitiem uzdūros uz šādu variantu, ka ir iespēja dabūt nummura zīmi no sērijas VS .Varbūt kāds no zināmiem jau ir tādas īpašnieks un var padalīties ar reālo pieredzi par plusiem un mīnusiem ar tādu braukājot.Un kādiem ir jābūt nosacījumiem lai tādu iegūtu?

http://www.uscars.lv/index.php?id=8&lan ... ts&rid=225
Image

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 12 Mar 2008 09:17

Interesanti ka CSDD maajas lapaa nekaadas info par sho teemu nav. (vismaz man neizdevaas atrast). Pasaules prakse parasti ir shaadaam numura ziimeem pieshkirt gan atvieglojumus, gan ierobezhojumus. Atvieglojumi parasti ir samazinaati nodokli un dazhaadas atlaides auto tehniskajam apriikojumam (atbilstoshi taa vecumam). Ierobezhojumi biezhi vien ir krietni nopietnaaki, kaa piemeeram maksimaals km skaits ko driikst gadaa nobraukt, driikst braukt tikai uz oficiaali pieteiktiem klubu sariikojumiem un uz autoservisu vai benzintanku konkretaa radiusaa ap dziives vietu. Var arii buut aizliegums, piemeeram paarvietoties tumsaa (!) reizeem shaadas numura ziimes tiek izsniegtas sadarbiibaa ar kaadu auto klubu un tad arii klubs ir liidzatbildiigs kaa biedri ieveero visus noteikumus...
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

Aļona
foruma ģeds

Post by Aļona » 12 Mar 2008 09:24

Hmm..un kāds joprojām grib sev numuru VS? :D
Bug! I love you!

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 12 Mar 2008 09:38

Kristofera busam un vabolei ir nummuri kas beidzās ar H - historical! Viņš stāstīja par lētāku apdrošināšanu (būs jāizprasa sīkāk par to visu...) , bet pārtaisīt šos auto ( vismaz vizuāli!!) ne virsbūvē ne motorā nedrīkst ! Iekšā dzinējam bāz ko gribi, bet no ārpuses tam jāizskatās kā 1968. gadā ražotam... virsbūvei tāpat...nekādi lietie diski , nekāda sēdināta piekare vai platās riepas, tonētie stikli vai sporta izpūtējs....NEKO !!!
...historical...! :?

Aigars
foruma ģeds

Post by Aigars » 12 Mar 2008 11:14

tad jau labāk ikdienas auto uz tādu netiekties .cik atri dabusi to nummuru , tik atri atnjems :) aizbrauksi ne tur kur vajadzeja un gotavs..
Image

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 12 Mar 2008 11:37

Nav iistas skaidriibas cik ta strikti muuseejie sho passakumu grib. No pirmajaam sarunaam shkiet ka galvenie kriteeriji ir auto vecums virs 25 gadu, un originaals izskats un tehnika. Taatad modifikaacijas nekaadas!, bet arii par kautkaadiem drastiskiem ierobezhojumiem nav nekas mineets... turam roku uz pulsa!

reku senaaks raksts par to pashu teemu!

http://www.uscars.lv/index.php?id=8&lan ... ts&rid=182
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 12 Mar 2008 11:41

Man jau gan liekas ka lielākā daļa latviešu ierēdņu (uz pazīšanās pamata tikušu pie siles) cirviskā domāšana apcērt saknē ( vai arī saskalda idiotiskos sīkumos...)innovatīvus risinājumus un elastīgu pieeju lietām ko citur pasaulē jau sen lieto vai uzskata par loģisku ,saprotamu problēmas atrisinājumu...
Negribu būt bada dzeguze...bet tā liekas , ka ilgi vēl te taustāmas virzības pie mums nebūs...
Re ku , pēc Unda piedāvātā raksta, tā arī nesaprotu kāda vella pēc man tas VS būtu vajadzīgs - tāpat tak visi jau pa gabalu redz ka mana vabole ir sen ražota ( pat neskatoties uz pārbūvēm - platiem diskiem un zemāk sēdinātu) ...a pamatotu iemeslu censties iegūt šo nummuru es joprojām nejūtu... :? :? :?

armands
foruma ģeds

Post by armands » 12 Mar 2008 12:27

Pagaidām tas viss tā arī ir idejas līmenī, jo nav skaidrs, kas izvērtēs kurš tad ir vēsturisks spēkrats, kurš nē. Citādi jebkurš teorētiski lauku šķūnītī stāvošs "Žigulis" vai "Moskvičs" atvieglojumus dabūtu, jo ar gadiem jau viss saskan. Ar šito vajadzētu ( vismaz CSDD tā domā) nodarboties Antīko Automobīļu Klubam, kur kāda komisija to visu varētu izvērtēt. Bet pēc Eiropas normām Vēsturisks spēkrats var būt auto, kas ir vismaz 25 gadus vecs, vismaz pēdējos 15 gadus nav ražots (vabole jau te neieiet- beidza ražot tak 2003.gadā), kurš ir jau bijis Antīko auto statusā ievedot valstī, vai kuram ir "vērtība motorizācijas vēstures atspoguļošanā"( varbūt kļūdos formulējumā :D ).
Cik tālu tur mūsējie ar to ir tikuši vajadzētu prasīt tiem pašiem "uscāriem", konkrēti Dinam Ziemelim- viņu prezidentam. Viņš tur CSDD tai lietai ir tuvāk.

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 12 Mar 2008 12:45

Vabole No5 wrote: kāda vella pēc man tas VS būtu vajadzīgs
Tev pilniiga taisniiba! Domaaju ka vabolistiem shis pakalpojums ne paaraak vareetu intereseet.

Kautgan es shii registra jeegu saprotu shaadi....
Tiiri teoreetiska situaacija: :D
Sev par lielu paarsteigumu atklaaju ka sen aizmirsts onkulis no Kanaadas man atstaajis praavu mantojumu, nolemju iegaadaat sev ko iipashu. Atvedu 1947 gada vaboli, ideaali restaureetu. Bet, vabolei ir blaavas 6v spuldzes, aizmugures lampas 2Ls moneetu lielumaa, semaforu pagriezienraadiitaaji, ar troseem darbinaamas bremzes... utt. Ko dariit?

Te nu taads VS numurs lieti nodereetu. CSDD tehniskajaas apskatees nevar piesieties, man visas detaljas ir origjinaalas un nav jaaveic nekaadus tehniskus uzlabojumus kas tikai bojaatu mashiinas stilu un mazinaatu taas veertiibu, un es pilniigi legaali varu braukaat ar veesturisku automashiinu taadaa tehniskaa apriikojumaa kaads tai bija paredzeets kad bija jauna.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

armands
foruma ģeds

Post by armands » 12 Mar 2008 12:50

Undi, pilnīga taisnība... :D :D

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 12 Mar 2008 12:50

Ja pieiet pēc šiem Armanda minētajiem kritējiem tad ne busiem ne vabolēm šis statuss pie mums nepienākas, jo busus ražo vēl šodien un vaboli beidza nesen... ...Skat prātulu par cirvi, jo citās valstīs šīs lietas ripo sekmīgi jau sen ( kaut tepat blakus - FIN)...a mūsējie skalda joprojām un brauc pieredzes apmaiņā uz Ķīnu un Argentīnu... :(

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 12 Mar 2008 12:56

Undis wrote:
Vabole No5 wrote: kāda vella pēc man tas VS būtu vajadzīgs
Tev pilniiga taisniiba! Domaaju ka vabolistiem shis pakalpojums ne paaraak vareetu intereseet.

Kautgan es shii registra jeegu saprotu shaadi....
Tiiri teoreetiska situaacija: :D
Sev par lielu paarsteigumu atklaaju ka sen aizmirsts onkulis no Kanaadas man atstaajis praavu mantojumu, nolemju iegaadaat sev ko iipashu. Atvedu 1947 gada vaboli, ideaali restaureetu. Bet, vabolei ir blaavas 6v spuldzes, aizmugures lampas 2Ls moneetu lielumaa, semaforu pagriezienraadiitaaji, ar troseem darbinaamas bremzes... utt. Ko dariit?

Te nu taads VS numurs lieti nodereetu. CSDD tehniskajaas apskatees nevar piesieties, man visas detaljas ir origjinaalas un nav jaaveic nekaadus tehniskus uzlabojumus kas tikai bojaatu mashiinas stilu un mazinaatu taas veertiibu, un es pilniigi legaali varu braukaat ar veesturisku automashiinu taadaa tehniskaa apriikojumaa kaads tai bija paredzeets kad bija jauna.
..pagaidām vienīgais vērā ņemamais iemesls nummura maiņai!!!!

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 12 Mar 2008 13:11

Par tiem 25 gadiem piekriitu, bet par tiem 15 gadiem... nu tas ir pamatiigs klupshanas akmens! Ko lai dara piemeeram ja tev pieder 1967 gada Ford Mustang! Kaa izraadaas Mustangus nesen atsaaka razhot! Skaidrs ka kopeejs tur ir tikai nosaukums. Tas pats ar Mini Cooper, vai reku Fiat grasaas atsaak sava Fiat 500 razhoshanu. Senu auto modelju reanimaacija tagad ir modee. Tad jau visi cilveeki kuru riiciibaa ir sho modelju originaalparaugi peekshni zaudee vessturiskaa auto statusu!

Runaajot par vaboli: panjemam to pashu 1947 gada modeli un mexikaanju 2003 gada, noliekam vienu otram blakus: Taas ir divas pilniigi dazhaadas automashiinas, neviena detalja nav taada pati.

Sheit veel daudz ko diskuteet buutu!

p.s. un ja jau tie 15 gadi ir Eiropas norma, kamdeel tad tanii pashaa Vaacijaa vairumam vecajaam vaboleem ir H numura ziimes???? Shaubos vai Vaacieshi ir palaidushi garaam zinjas ka vaboles turpinaaja razhot Mexikaa liidz 2003 gadam....
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 12 Mar 2008 13:32

...bet pie mums joprojām trulā centībā pūlas izgudrot velosipēdu... 8)
Un galu galā -
"...tas taču tikai tāds štrunta nevienam nevajadzīgs sīkums ko daži trakie mēģina dabūt gatavu..." ... :( :( :(

Aigars
foruma ģeds

Post by Aigars » 12 Mar 2008 14:17

vēl labums no VS varētu būt finansiālie aspekti; piem. maksajot celja nodokli, nebutu jamaksa 45ls bet gan 9ls kā senāk.
tādēļ interesē varbūt kādam ir reāla pieredze šajā lietā jo cik noprotu šādi nummuri jau existē.
Image

Post Reply