busa reports

t.i. lielajām vabolēm - vw busiņiem
Post Reply
vabole.lv
vaboļtēvs

busa reports

Post by vabole.lv » 12 Dec 2006 11:00

ar lepnumu sirdī ziņoju, ka TAS ir sācies!!! 8)
tika atrasts pirmais brīvais vīkends, lai pieķertos mr. california pārvēršanai skaistajā gulbī © h.k. andersens
un tā - te būs reports. ar cerību, ka enerģijas nepietrūks i te varēs sekot cauri visai ziemai i galu galā redzēt arī fināla rezultātu.
un tā - pirmie darbi - 09.12.06
ķēros pie logu izņemšanas. tā kā gumijas atgādināja korķa koku, ta nedomājot ķērāmies pie izgriešanqs metodes. pēc 15 minūšu mocīšanās tiek izņemts pirmais logs. visu izšķir pieredze. otrais logs jau tiek izņemts 5 minūšu laikā

Image

te nu atklājās sū.... tos gan varēja paredzēt, jo pa kaut kurieni jau tomēr tas ūdens tecēja salonā. izskatās šādi:

Image

Image

nāksies lāpīt. neko darīt. labais moments - tagad man ir pārnēsājama tehniskā apskate. lai kur es ietu, esmu derīgs satiksmei līdz 2007. gada 30. maijam :D

Image

nu man ir fantastiska pieredze logu izņemšanā. aizmugurējais stikls tiek demontēts nepilnas minūtes laikā 8)

Image

tiek noņemti priekšējie lukturi. ideālā stāvoklī. pat kontakti svaigi. izskatās, ka mainīts. vai nu tiešām labi saglabājušies.
nākamais challenge. durvju izjaukšana. apšuvums tiek saplēsts (jo ir jau saplīsis. jāmaina enivej. plus vēl arī tāpēc, ka īsti nebija skaidrs kā noņemas durvju rokturi. toties tagad ir skaidrs :D

jaucam ārā durvju stiklu daļu. pirmā zapadla 8) atskrūvējot visas redzamās skrūves. logu daļa nost neņemas. pielietojam spēku. a nevajadzēja :D atklājās 2 slepenās skrūves, kuras nav saskatāmas, bet ir sataustāmas. atskrūvējam arī tās. pirmais logs nafig.

Image

otro nesanāk. skrūves ierūsējušas tā, ka nekāda kustināšana pat nespīd. smērējam / pūšam wd-40. ne vella. ko darīt? nezinu. gaidu padomus 8)
arī loga augšas demontēšana pirmreizinātājos nesanāk. stikli gan izņemas tāpat, jo gumijas ir cietas un sabirst putekļos. rāmis stāv kā stāvējis. skrūves labāk izvēlas lūzt uz pusēm nekā atskrūvēties.
tāpēc izvēlamies vieglākus darbus. demontējam VW zīmi. pieliekam pie sienas un nokristam garāžu par lokālo volfsburgu.

Image

ar to pirmai reizei pietiks. saslaukam gumijas, izmetam no busa visus liekos tepiķus. slēdzamies ciet. iepostējam reportu vaboļforumā. i gaidam nākamo vīkendu :D
Last edited by vabole.lv on 10 Oct 2007 10:06, edited 1 time in total.

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 12 Dec 2006 14:10

Nu sitaa teema man patiik :D Ar nepacietiibu gaidiishu katru naakamo epizodi 8) bet taa ruusa gan izskataas nalaagi. Labi ka tev ir Panelis nevis piemeeram Samba ar visiem 23 logiem.... :!:
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

arturs
foruma ģeds

Post by arturs » 12 Dec 2006 17:42

Pie kāda slēdziena nonāci pēc aptaujas, nu tas ir, kas mums gaidāms: ratlook vai perfekt look :?: :!: :?:

Pats galvenais vienojot elektroniku nost neaizmirsti pie vadiem pievienot informāciju, kas tas par vadu un kur viņu "spraust"!!! A to pēctam būs baigais 'ķīselis"..... vismaz man ta ir bijis.

Bet nu veiksmes un es arī ar nepacietību gaidu nakamo informaciju un bildes, baigi intresanti....

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 12 Dec 2006 17:48

gribētos jau ratlook. bet kā man te sezonas noslēgumā teica viens cits busists - pēter, tā kā šitas buss i vienīgais latvijā, ta gribot negribot tev jāprezentē cēlā kustība ar spīdošu busu 8)
būs perfect look 8) ar pāris uodziņām. bet nu... par to vēlāk. stay tuned!

PowerMeower
foruma ģeds

bus

Post by PowerMeower » 12 Dec 2006 18:50

AhĀ ! Tagad tu beidzot esi sakāries ar to , kas notiek pie restaurācijas... 8) ...kad neko nevar atgriezt , civilizēti noņemt, saglabāt...Tas arī lielā mērā izskaidro manis paša diezgan ilgo "kasīšanos" ap šiem un līdzīgiem braucamajiem ,kas ienāk pie manis uz "sīku remontiņu" ( kas gandrīz vienmēr izvēršas par nežēlīgu cīņu ar līdzīgām problēmām un vainām...). Un nav svarīgi, vai virsbūve, elektrība vai motors...
Tikai viens ieteikums -
- lauz vai griez TIKAI TAD, kad jau zini kā piedabūsi nonafigoto atpakaļ saturīgā un tālāk bezproblēmu ekspluatējamā veidā !!!!!!!!!
- NEKAD neatstāj atrisinājumu uz "gan jau vēlāk redzēs" listes !!!!! Tas smagi atkožas!!!!!
Lai tev veicas!! 8)

Danijs
rakstītājs

Post by Danijs » 12 Dec 2006 20:15

:roll: nu jā, te vajag divas lietas - mēmākā pacietība visu līdz galam un tā smuki un precīzi , otrs - vēlams neizsmeļamas finanses :wink: Tad šīs abas lietas, Tev Pēteri, novēlu :!:
Pilnīgi apzinos un atdzīstos, es pats būtu šādam pasākumam par švaku.

PowerMeower
foruma ģeds

bus

Post by PowerMeower » 12 Dec 2006 21:32

Nu jā - šo trešo - vissvarīgāko lietu pacietību - nepieminēju...Tā man likās pilnīgi pašsaprotama...Bez tās jau vabolists alias busists nemaz nav tas par ko uzdodas... 8)

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 13 Dec 2006 10:55

abas lietas pacietība i neizsmeļamas finanses nav man tās raksturīgākās, bet nu.... centīsimies. darīsim, ko varēsim.
restaurācijas gaitā pirmie jautājumi:
1. kur meklēt / pirkt normālu instrumentu komplektu???
šis tas jau ir, bet ar to ir par maz
2. kā dabūt vaļā sarūsējušās skrūves, ja wd-40 nepalīdz?

jcx
foruma ģeds

Post by jcx » 13 Dec 2006 11:09

Instrumentus es pērku K-Rautā un nesūdzos. Tikai jāskatās uz cenu - instrumenti viņiem ir dažādi.
Ar skrūvēm klasiskās darbības ir:
1. noraut galvu;
2. izurbt skrūvi;
3. iztīrīt vai pārgriezt vītni. Vītņgrieži ir dārgi, jāmekē krievu eksemplāri.
Pats gan to neesmu darījis, bet esmu redzējis, kā to dara.

PowerMeower
foruma ģeds

report

Post by PowerMeower » 13 Dec 2006 11:47

Instrumenti - PROXXON , ACCESA, BILTEMA, KNIPEX, WIHA - sakārtots pēc labuma...Tie ir pusprofesionālie bet cenas ziņā pieejamie stroķi, ar lielveikalu sortimentu nav ko ākstīties - divus mēnešus ies un tad atņirgsies...
Rīgā zinu tikai vienu vietu - uz stūra pa kreisi kur beidzās divlīnijnieks Krustpils ielā nogriežoties no Stakanova tilta apļa uz Getliņu pusi... 8)
Komplektos ir muciņas un dažādu konfigurāciju atslēgas ( atslēgas ņem ar spīlīti vienā galā un riņķīti otrā!) , muciņām pilnīgi pietiek ar 3/8" lielumu ( var arī paķert turklāt 1/4" komplektu ar tarkšķi iekšā visādiem iekš- un motordarbiem ) puscollīgais jau ir par lielu un nav arī vajadzīgs, tas tikai skrūvju nolaušanai...Muciņas pašas ir metriskās!!! Tās collas ir kāta izmērs!!
Skrūvgrieži ( WIHA vai taml.) un knaibles ( KNIPEX) iegādājamas atsevišķi - pēc pielietojuma specifikas. Iesaku Knipex Cobra vismazāko lielumu - visur tiek klāt, izturīgs maita, aizstāj visādu veidu plaķenes...
:?
A pa vaļā nenākošām skrūvēm - ja nelīdz WD40, tad mēģini vēl divas reizes nākošajā dienā, tad mēģini ar vibrāciju (klapējot pa metāla skrūvgriezi augstā frekvencē kādu laiku...)

arturs
foruma ģeds

Post by arturs » 13 Dec 2006 13:07

Pastāv vēl tāds variants, kā sildīšana, tikai atkarīgi no tā vai tiec normāli klāt un vai tur var sildīt (t.i. lai neizkūst citas detaļas tuvumā esošās)... Nu man vismaz tā ir līdzējis..... (paņēmu celtnieku mazo lodlampu ar gāzes baloniņu un aizgāja...)

Urbšana: pats galvenais trāpi centrā un urbumu taisi taisni, savādāk sabojāsi to caurumu kur tā skrūve iekšā sēž....

PowerMeower
foruma ģeds

report

Post by PowerMeower » 13 Dec 2006 18:27

...un tad pagāžas iepriekšminētie kreisie skrūvju pārpalikumu izgriezēji; vītņbori iekodušās vītnes atsvaidzināšanai ( tev vajadzēs 5,6,un 8 mm - kas klasificējas Nr.1 ar spicu galu /jaunas vītnes iegriešanai/un Nr.2 ar nošķeltu galu/esošās izpucēšanai/ , tev vajag Nr.2 !) .
Protams, rokturi turklāt...ar pirkstiem vai plaķenēm iegriezt neies taisni vai neies nemaz...Un dzelteno drāšu birsti drūpošo mēslu noskrāpēšanai ( melnā it kā pa cietu būs, bet paņem arī to priekš lielākām šaizēm ).
Tas pats WD40 derēs mitrināšanai, jo pa sauso ātri aplauzīsi instrumentus...
Iesākumam pietiks, vēl jau būs citu padomi... 8) 8)

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 13 Dec 2006 21:34

arturs wrote:Pastāv vēl tāds variants, kā sildīšana, tikai atkarīgi no tā vai tiec normāli klāt un vai tur var sildīt (t.i. lai neizkūst citas detaļas tuvumā esošās)... Nu man vismaz tā ir līdzējis..... (paņēmu celtnieku mazo lodlampu ar gāzes baloniņu un aizgāja...)
Pilnīgi piekrītu. Šis variants arī mani ir glābis. Bet tiešām rūpīgi jāizvērtē, vai konkrētā situācijā tas ir droši. Reizēm nepieciešams skrūvi tā kārtīgi uzkarsēt. Vislābāk ar gāzes degli, bet domāju ka der arī tie kompaktie gāzes baloniņi ko var dabūt tur kur tirgo daļas apkures caurulēm.
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

armands
foruma ģeds

Post by armands » 13 Dec 2006 22:12

arturs wrote:Pastāv vēl tāds variants, kā sildīšana
Starp citu, viens no labākajiem variantiem- nāk vaļā viss. Protams labāk ar acetilēna degli(ātrāk un konkrētāk uzsilst) , bet arī ar gāzes baloniņu un lodlampas tipa deglīti arī ir baigi labi (celtniecības veikalos ir Rotenberger). Ja prātīgi un pareizā virzienā silda, arī blakus esošie kūstošie materiāli nesakūst. Dažreiz aizdegas tuvumā esošas gumijas :D .
Instrumenti ir arī veikalā netālu no Ulmaņa gatves un Liepājas ielas krustojuma un uz Slokas ielas starp Kuldīgas un Kandavas ielām.

Lai veicās :!: :!: :!: :!: :!: :D

PowerMeower
foruma ģeds

reports

Post by PowerMeower » 14 Dec 2006 09:30

...tad man ir laikam smagi laimējies...līdz šim neesmu pielietojis šo metodi...izdevies ir dabūt vaļā visu ar manis iepriekš minētām metodēm
( izņemot to ko nav izdevies...kas nolaužas pie pirmreizējās pakustināšanas)

Post Reply