Sieviete ar vaboli

vieta jauniņajiem, kur uzdot visvisādākos jautājumus
Post Reply
Dagnija
iesācējs

Sieviete ar vaboli

Post by Dagnija » 09 Oct 2015 15:34

Sveiciens visiem aktīvistiem!

Šīs foruma sadaļas nosaukums "Man ir vabole, ko man tagad darīt?" ļoti labi raksturo manu šī brīža situāciju. Stāsts, protams, ir vecu vecais - mirkļa vājums un mīlestība no pirmā acu uzmetiena rezultējas ar nebraucošu auto pagalmā, bet visumā situācija tomēr nav pilnīgi bezcerīga - mājās ir vīrietis, kurš diezgan veiksmīgi nodarbojas ar 80to gadu automašīnu reanimēšanu un augšāmcelšanu un ir apņēmības pilns pievērsties arī 1970. gada VW Kafer.

Principā mans stāsts arī ļoti labi iederētos ambulatorajā sadaļā, jo lai arī cik ļoti man gribējās Jums visiem pievienoties sezonas noslēguma pasākumā, manam žukam tomēr vēl daudz kā pietrūkst, lai ar to varētu legāli ripināties pa Latvijas ārēm.

Šobrīd aktuālie remondarbu temati ir:
1. Ļaunuma (rūsas) izdzīšana un amputējamo detaļu atrašana - šobrīd sāpīgs jautājums ir grīda, arkas, dekoratīvie sliekšņi un iespējams vēl viss pārējais. Protams, ka naudas nebija jau mašīnu pērkot un šobrīd ir vēl mazāk, tādēļ meklēju visizdevīgākos variantus un apzinos, ka jaunas kurpes un Ziemassvētku dāvanas man neredzēt kā savas ausis. :smile2:
2. Karburators - oriģinālais tomēr īsti negrib ar mums sadarboties, bet no sūkņa motora piemeklētais, cik man saprotams, tomēr nebūs nekāds prātīgais variants. :opaa:
3. Ātrumkārba jebšu vaboles "gandrīzautomāts" - viss, kas saistīts ar šo tematu pagaidām ir pilnīgi tumša bilde, tādēļ ceru, ka šeit apgrozās kāds, kas var padalīties ar padomiem un varbūt pat ar zināmu palīdzību. :prayer: Variants par manuālo kārbu pagaidām tiek kategoriski noraidīts, jo automātam sievietes (vismaz manās) acīs ir zelta vērtība! :heart:

Katrā ziņā lūdzu netiesājiet mani bargi par absolūtu terminoloģijas nepārzināšanu, impulsīviem pirkumiem un muļķīgiem jautājumiem.

Cerot uz morālo atblastu :goodman:
Dagnija

armands
foruma ģeds

Re: Sieviete ar vaboli

Post by armands » 10 Oct 2015 21:11

Sveiciens!!!
Prieks, ka vel uzrodas kāds kurš GRIB kaut ko darīt.
Un tā, atbildes:
1. Ja nav bijusi saskare ar Vaboles metināšanu, tad es ieteiktu vispirms izlasīt un izpētīt konstrukciju. Jo, tā kā vabole ir diezgan saskrūvēts agregāts, nebūtu vēlams to visu sametināt kopā. Metāla paneļus, detaļas un gatavus remontgabalus var uzsūtīt no www.hoffmann-speedster.de . Tas ir vairāk vai mazāk lētākais veikals. Ja nav vēlme un zināšanas pašiem metināt, var sakontaktēties ar foruma biedru ARNOX. Viņš māk un zin kā.
2. A kā var zināt ka pie vainas ir karburators :?: :?: :smile2: Varbūt viss kopā- aizdedze un karburators :?: Karburators pēc būtības slikts nepaliek. Varbūt vajag tikai nomainīt kādu membrānu vai blīvīti? Varu mēģināt paskatīties :smile2:
3. Īsumā par "automātu". Tur automātisks ir tikai sajūgs. Kārba ir parasta mehāniska, bet ar 3 ātrumiem. Sajūga vietā ir hidrotransformators, kura darbināšanai vajadzīgā eļļa ir bundulī ,man šķiet, kaut kur spārnā (labajā), un sūknis ir uz motora virsū oriģinālajam eļļas sūknim. Hidrotransformatora vidū ir vel mehāniskais sajūgs, kas izspiežas ar vakuumu (tur pie kārbas ir tāds bundulis) brīdī kad slēdz ātrumus, jo pie kloķa pamatnes ir slēdzītis (viņu redzēt nevar) kas atver vārstu. Līdz ar to ātrumus var slēgt jebkurā brīdī un sākt braukt ar jebkuru ātrumu. Vienīgi ar 3. uzsākas ļoti lēni.

Apmēram tā. Lai veicas :!:
vabolis '68

Dagnija
iesācējs

Post by Dagnija » 14 Oct 2015 15:50

Prieks par tik jauku sagaidīšanu! :yawinkle:

Ar to detaļu sūtīšanu no ārzemēm mazliet bailīgi, vismaz man. Bet laikam jau diži daudz izvēles nav. Aktīvi meklējot daļas arī citām reanimējamajām mašīnām, mans personīgais mehāniķis uzdūrās tiem grīdas remontpaneļiem arī mūsu pašu eparts (vai tamlīdzīgā vietējā saitā). Vai kādam šeit ir pieredze ar šādu specifisku detaļu sūtīšanu caur vietējiem detaļu izplatītājiem? Mani šis variants interesē, jo ir zināmi kanāli atlaides iegūšanai.

Nu, jā - man kā sievietei sajēga par karburatoriem maza - ar oriģinālo strādāja tikai nonstop pielejot degvielu manuāli pašā karburatorā, savukārta ar sūkņa detaļu mācēja pats no pudelītes dzert. :drinkers:

Ar to ātrumpārslēgšanas mehānismu šobrīd lielākais jautājums ir par pašu sajūgu - izskatās, ka nestrādā - jautājums tikai KĀPĒC? :|

Vispār šobrīd jākoncentrējas uz vaboles aizgādāšanu līdz garāžai, kā arī svētīgi būtu apgūt visus trikus kā šeit ievietot foto un video, lai tautai interesantāk sekot līdzi.

arturs
foruma ģeds

Post by arturs » 22 Oct 2015 15:32

man pašam arī nevisai patīk sūtīt, BET tāpēc parasti sametās vairāki un taisa kopīgu sūtījumu. arī pasta izdevumi mazāki!

par detaļām priekš motora vari zvanīt un intresēties pie Valda tas kurš no Bauskas (viņš diezgan bieži sūta). Un arī bleķus var caur viņu pasūtīt (ja nekas nav mainījies tad Arunasam no LT ir dīlera tiesības no Hofman veikala. Un caur Valdi varēs sadabūt šīs detaļas, nu vismaz man bija izdevies...)

Aigars
foruma ģeds

Post by Aigars » 22 Oct 2015 16:56

nav ko tur baidīties iepirkšanās kā jebkurā interneta veikalā, ieej uztaisi klik, klik ,klik apmaksā un pēc piecām dienā detaļas jau pie mājas durvīm.
Image

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 22 Oct 2015 17:56

vienmēr var arī uzzvanīt igaunim Ingmāram. viņš ņem no vw heritage, bet cenas ir draudzīgākas, plus bezmaksas piegāde ;) http://www.eastsidecustoms.eu
vw typ1 '56 vw typ1 '67

Post Reply