jautā blondīne

vieta jauniņajiem, kur uzdot visvisādākos jautājumus
mimī
iesācējs

jautā blondīne

Post by mimī » 05 Jan 2009 13:48

pirmkārt jau visiem kompliments - VABOLE IR VIENĪGĀ MAŠĪNA PRET KURU MAN NAV ALERĢIJA! par kuru būtu lepna, ja tā gozētos zem mana loga. kurā sēdot es nejustos pēc idiotes. jā, protams - galvenais man ir vizuālais aspekts, jo par iekšām neko nezinu. un te nu man ir vesela rinda jautājumu, un es būtu priecīga, ja kāds nebūtu slinks un atbildētu.
1. kā ar ziemas guļu? "ziemās" no novembra līdz aprīlim vabole tiešām nav braucama? nu ne jau -10 grādos, bet +5 nevar pabraukt un kāpēc ne? (man gan ir garāža, bet pa ziemu man viņa nesarūsēs...?)
2. jaunie wolksvāgeni man nepatīk, pārāk pareizi :shock: bet vai vecajā (nu... 1973) nesmirdēs pēc zapiņa un pa pakaļu nespīdēs cauri zāle??? un vai galvenais - nelūzīs ik pa stundai? :( (nu ok, skatoties kādu nopirkšu... bet ja salūzīs, tad kā ar rezerves daļām. vai man nevaidzēs skriet pa pus pasauli meklējot, nu es nezinu ko tur - sveci)
sekojošais 3.jautājums... kur tad var nopirkt? citi te brauc uz Zviedriju (skat melnā mamma... nu tas jau ļoti smuks autiņš, bet vai nav mežonīgi dārgs)
4. vai vabole ir vairāk dzīvesveids? vai ir vismaz viens praktisks arguments ko es varētu iebāzt acīs savam tēvam? (vai viņa ļoti rij benzīnu?)

Undis
foruma ģeds

Re: jautā blondīne

Post by Undis » 05 Jan 2009 14:20

1. Vabole ir ziemā braucama, pajautā foruma lietotājam Guntaram, un vēl dažiem citiem kas ziemu brauc, bet apkurei un ventilācijai ir jābūt kārtībā, un jābaidās no sāls kas uz mūsu ceļiem sabērts. Galu galā paša izvēle.

2. Katra pavecāka mašīna nāk ar savu aromātu, bet ja smird, tad kautkas nav kārtībā ar izpūtēju, eļļas noplūdi vai ko tādu kas liek nepiedienīgām smakām rasties un nonākt salonā. Ar lūžšanu atkal ir tāpat: kā izturēsies pret viņu, tā viņa izturēsies pret tevi. Nav jau tur nekas daudz kam lūzst… Ar rezerves daļām nav problēmu un vispār jau ar vabolēm ir tā ka jo jaunāka vabole, jo lētāka un daļas vieglāk dabūt.

3. Kur vaboli dabūt? Zviedrija ir topā tieši cenu un kvalitātes ziņā, tāpēc jau es arī uz turieni braucu.. (paldies par komplimentu). Ja grib pēc iespējas jaunāku (80’ie, 90’ie gadi), tad tomēr jāmeklē Vācijā.

4. Un jā, gaisdzeses VW ir dzīvesveids. Tas nav vienkārši tikai transporta līdzeklis.
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

arturs
foruma ģeds

Post by arturs » 05 Jan 2009 15:18

pie Unda teiktā gribu pieminēt, ja pērkam 1970- to gadu vaboli, tad ir jāsaprot, ka tur nebūs nekādu glauno extru! Bet mašīna ir laba un nekādu smaku vai kaut kas cits nav! ieteicamākais ir atrast iespēju ar vaboli izbraukt, lai saprastu kas ir "vabole". es diezgan bieži braukāju Alūksne - Rīga, un tad man paziņas kad abrīno vaboli arī uzdod jautājumu: "Un tu ar viņu brauc uz Rīgu?". mana atbilde: "bez kādām problēmām 100 km viņa iet mierīgi. nu ņemot vērā ka viņa ir 1972.gada, tad nekādas extras tajos gados nebija. BET MAN TAS APMIERINA UN PATĪK" Un benzīna patērīņš man ir aptuveni 7 - 8 litri.

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 05 Jan 2009 15:31

es pie tā visa varētu tik piebilst, ka jānodefinē budžets un KO tieši gribas pirkt - vai nu kādu dikti feinu vecu gadu vai ka tik vecā vabole un labi brauc. ja nav krišana uz kādu īpašu retro modeli (spilts vai ovāls), tad blondīnei laba lieta ir vaboles modeļi 1302 un 1303. pirmkārt zviedrijā tos var dabūt pa sviestmaizi (pa 1500 ls jau būs labu labais) + šie modeļi jau sāk līdzināties modernajām mašīnām. tb draudzenes 1303S īpaši neatšķiras no pirmā golfiņa. ir perfekta ventilācija, logi nesvīst (elektriskie ventilatori), salonā ir silts un stūre griežas ļooooti viegli (mcpherson piekare) - i salīdzināt nevar ar manu 67. gada salātiņu. plus ja sanāk vēl nopirkt 1302 vai 1303 S modifikāciju, tad būs arī ņiprais 1600 motors, kurš ne tikai pats pa sevi ir ņiprāks, bet arī ir viegli modificējams uz vēl vairāk zirgiem un navarotiem :smile5:
te 1303 http://www.blocket.se/li?ca=11_s&th=1&q ... e=&gb=&fu=
te 1302 http://www.blocket.se/li?ca=11_s&th=1&q ... e=&gb=&fu=
daži pat izskatās kā jauni autiņi :roll:
vw typ1 '56 vw typ1 '67

mimī
iesācējs

Post by mimī » 05 Jan 2009 16:10

šitas pagaidām derēs - "ka tik vecā vabole un labi brauc." (un ka tik nesmirdētu, dikti nekratītos, neplīstu ik uz soļa un varētu ielikt bērna autosēdeklīti)
paldies par saitu! es jau atradu savu sapņu vaboli, smuki zilā krāsā 1303 s, un ja cena ir zviedrijas kronas, tad latviski izklausās riktīgi labais!
........
domāju te ietusēt un kādreiz vrb jums būs vizināšanās salidojums, jo viens ir redzēt, bet otrs braukt.

bet nu kāds vēl varētu būt arguments manam tēvam - taupīgam pensionāram, izbijušam rallistam, kuram mīļākā nodarbe ir krāmēties ar dzelžiem, man vnk bail, ka viņš varētu uzklupt manam kristālizilajam sapnim un nolīdzināt līdz ar zemi...

(un 7 - 8 litri benzīna tas ir normāli?)

armands
foruma ģeds

Post by armands » 05 Jan 2009 16:26

mimī wrote:(un 7 - 8 litri benzīna tas ir normāli?)
Pa pilsētu pat ļoti normāli- mazāk diemžēl nebūs. Mans 1,2l vabolis vienīgi uz gara gabala pa šoseju aiztiek līdz 6 l/100km uz leju.
Bet nu te jau izskanēja galvenā doma- "aircooled" VW tas ir dzīvesveids :smile2: :smile2: 8)
vabolis '68

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 05 Jan 2009 16:35

Varbūt var sarunāt ar kādu kam šeit ir 1303 apskatīt to tuvumā lai rastos iespaids kas tas ir par zvēru. Laba pirmā vabole, visadvancētākā no visām!

Ar bērnu sēdeklīti nav problēmu. Mana divgadīgā vasarā braukāja bez bēdu…

Image
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 05 Jan 2009 18:01

NOR - ...esmu bijis Nordkapā ( kā pirmā latviešu vabole!!), Lofotu salās,Nesstraumen,Saltstraumen, visos populārajos iespējamos Norvēģijas Ceļos un ledājos (Atlantijas, Vecais Sniega, Ērgļu, Troļļu, Lisebotna...Jotunheimen...), Stavangerā , Bergenā , Tronheimā ,Tromsē, Lillehammerē...
SWE -Stokholmā , Kristinehamnā, Skellefteo, Umeo, Arvidsjaurā...
FIN - ...Rovaniemi pie Santa Klausa ( bet šis nebij mājās...jūlijā...),Inari ezerā, Saami parlamentā, uz Kotkas Vasaras dienām, Helsinki, Turku ,Vaasa, Boxer Ātrumdienu #2, šopavasar atkal...uz VW Open Kiikalā...
Un tas viss ar ŠO VABOLI !!!!!!!
Image
Bojājumi? Ieķīlējis starteris ...(bet tas paša stulbuma un nevērības rezultātā!!)...
Pārējās reizes (ļoti daudzas!) motora pārsegs virināts TIKAI lai parādītu interesentiem kas mani tik tālu atvedis...
"...varētu uzklupt manam kristālizilajam sapnim un nolīdzināt līdz ar zemi..." diez vai sanāks...dragreisā esmu ticis jau zem 20 sec (mērķis 15.5 ), kreiserātrums uz trases 110kmh...Lai tik nāk skrieties... 8) vabole nemaz nav nekāda sērā mašīnīte...!!!
Image
*
Parasti tāds ikgadējais tālais riņķis sanāk apm 4000 km (+/- 150km)...vienā stiepienā...
Un viss...!! 8)
*
Tā kā nav ko baidīties, vabolē nav kam salūzt, un ja tomēr tas notiek, tad tā ir tikai paša braucēja nolaidība vai neuzmanība...un , galu galā, viss ir sataisāms uz vietas...
:lol:
*
JE87 bijis trīsreiz Krakovā , uz Garbojamu ; divreiz Hanoverē, uz Maikaefertreffen ; un kur ta vēl vietējā Baltijas mēroga visvisādi , galīgi ne tuvie, izbraucieni...
Un ,tā pat kā es, lieto vasarā (APR-OKT) kā ikdienas transportu !!!
*
Re kā...
Last edited by PowerMeower on 05 Jan 2009 18:17, edited 1 time in total.

mimī
iesācējs

Post by mimī » 05 Jan 2009 18:13

oho... saraksts iespadīgs. es tik gatavojos uz kolku, kuldīgu, karostu u.tml. i tālāk nevajag.
tikai -
*
Tā kā nav ko baidīties, vabolē nav kam salūzt, un ja tomēr tas notiek, tad tā ir tikai paša braucēja nolaidība vai neuzmanība...un , galu galā, viss ir sataisāms uz vietas...

......bet ja tas braucējs nekā no nekādas tehnikas nesaprot, tad viņš ir nolaidīgs&neuzmanīgs

bet man tagad ir sauklis - ja mašīna, tad tikai VABOLE :rock:

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 05 Jan 2009 18:24

Ar to uzmanību&nolaidību gribēju teikt - ieklausies un ieskaties ikdienā vabolē bieži...tas pietaupa nervus kad esi izbraucis atpūsties...uzturi tīru un kārtīgu - vabole to prot novērtēt !!!
Ja nemāki vai nespēj kaut ko, ir mums te kas māk ,spēj un var...galvenais ir pašam zināt ko gribi...
*
Protams , alu liet iekšā un sisties gar stūriem/kokiem gan nevajadzētu - to jau neviens nevar paciest... 8)

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 05 Jan 2009 18:51

nu labi, ozolam ir uzskaitījums, kur var aizbraukt ar kārtībā esošou vaboli ;) bet pat ar ne pārāk labi sačiņītu vaboli var kalnus gāzt. mr. salātiņš:

Image

bez tehniskās apskates, bez startera, ar regulāri pazūdošu eļļas līmeni:
rīga - liona - barselona - bordo - parīze - rīga :)
2 nedēļas, 6800 km i neko. ripo vēl tagad. ar to pašu motoru un to pašu starteri,
tiesa... atkal bez tehniskās apskates :muaha:
vairāk te http://sejas.vabole.lv/2003barselona
vw typ1 '56 vw typ1 '67

mimī
iesācējs

Post by mimī » 05 Jan 2009 21:31

baigi smuki. pat salātiņš! un tā ar spīdīgajām iekšām vispār... kā no izstādes. nezināju ka aiz vāka šitā var izskatīties. fotošops? :lol:
nu man jau derētu pieticīgāks salātveidīgāks...
es tikai te padomāju, ja braukšu uz zviedriju, tad nu... mašīna jau nav konfekte, kabatā neiebāzīsi. noplēsīs man muitu, nodokļus un vispār visu.
bet tur toties ir izvēle!
ai nu labi. nāks tuvāk, būs jauna tēma.
pagaidām jātiek pie sviestmaizes, lai būtu ko pret vaboli iemainīt. un jānoliek tiesības, lai nav no pakaļas jāstum. :idea:
paldies VABOĻI par iedvesmu.

BlondBug
foruma ģeds

Post by BlondBug » 05 Jan 2009 22:56

Welcome to Test Drive ---1303 S !
Atbild Blondays ! :!: :?: :!:
Kādā Rīgas Salā ,nu ne atklātā bet slēgtā boxā guļ kāds Pinky vabolēns ,tīrasiņu vācietis, bet blakus tam it kā nekaunīgi ir iefīrējies kāds Mexikāņu gēns(drīzāk beduīns ,jo 3gadu laikā jau nomainījis 4 dislokācijas vietas) saguris ,izjaukts un pavisam bēdīgi un nespējīgi lēns .Blakus tam dižciltīgs Angļu Mini Sers un pa laikam arī Bad dog buss.
Tā kā saskaņojot laikus varam tikties un izkustināt Violēto Vabolēnu , tel 26111750.

P.S.----Tagad it kā liriska atkāpe par Tēmu Tusiņā un Busiņā ----
Par to Salu, kailsalu un Lauski turpinot --->>>
Kāda pasaka vai teika stāsta arī to ,ka turpat aiz sienas ziemas guļu dus vēl daži labi vabolēni , tik savās ciemošanās reizēs neesmu sastapis ne to mammas ne tētus ,tik nojauta ir tāda ,ka TUR KAUT KAM IR JĀBŪT ?!?
Līdz ar to varbūt Kalendārā iezīmēto 22.01.09. - var kaut kā iesākumā godināt šai vietā , kur ir kāds vaboļkvorums un talkshow&multiforums ====turpināties Peldošā Radošā darbnīcā ???
Tas tik kāds neitrāls iejautājums,jo daudz kas atkarīgs no JUMS ---Radošie un Varošie !?!
Tauta ,jeb masa tāpat uz pozitīvo parausies !!!

Tagad atkal it kā par tēmu ----->>>1.Vabole ---->>>Manuprāt pēc 2008.gada pārsteiguma balvas prasās Aļona ar Špricenieku !Nolika tiesības ,nopirka vaboli ,(sataisīja -izgāja TA ),un IEKAROJA PASAULI (Vācija, PL,LT, FIN un neskaitāmie LV tusi bez busa ,bet ar SAVU Mīluli un mazo melnās ādas krāsas koferīti -pierādīja ka ir pirmklasīgs šoferītis !!!) :prayer: :supz: :prayer:
BlondBug

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 05 Jan 2009 23:39

mimī wrote:... un tā ar spīdīgajām iekšām vispār... kā no izstādes. nezināju ka aiz vāka šitā var izskatīties. fotošops? ...
..lai cik dīvaini neizklausītos - nav nekāda fotošopa...reāls pašbūvēts dzelzis aiz vāka...un tas jau ar nav gals...ir pat vēl skaistāki!!! ...un tepat Latvijā tapuši... 8)
*
Kā jau teicu...visu ko var sataisīt un uzveidot... :lol:
*
Nav nekādas muitas! Šīs mašīnas ir lielākoties vecākas par 25 gadiem , tāpēc !!! 8)

Jānis un Edgars
foruma ģeds

Post by Jānis un Edgars » 06 Jan 2009 08:06

Jā, es ar savu JE87 dzīvoju jau ceturto gadu!(ātri laiks paiet!) Viņš man ir meksikānis no tālajiem astoņdesmitajiem. Kad nopirku, par vaboli zināju tikai to, ka man tā patīk. Laiks ka ceļš ir aizvijies, tagad šis tas mainījies. Līdz ar vaboli radās ceļotprieks. Ir jau šur tur būts ar! Nekad nēsmu nožēlojis savu vēlmi pēc vaboles! Lai veicas savas vaboles meklējumos! Vienmēr esmu teicis- kad ieraudzīsi savu vaboli, uzreiz zināsi! :smile2:

Post Reply