Black Mama

vieta jauniņajiem, kur uzdot visvisādākos jautājumus
Undis
foruma ģeds

Re: Black Mama

Post by Undis » 28 Jan 2009 09:01

Un lai to visu vēl vairāk sarežğītu, VW nomainija sistēmu no ražošanas gada uz modeļa gadu. Līdz 1955 gada vidum pastāvēja kalendārā gada sistēma, t.i. ja mašīna tika uzbūvēta 1954 gadā. Tā arī skaitijās 1954 gada modelis, bet sākot ar 1955 gada augustu iestājās modeļa gada sistēma. Tātad mašīna kas ražota 1955 gada otrajā pusē jau skaitijās 1956 gada modelis. Šāda pieeja ir populāra ASV. Autorūpnīcas (tai skaitā VW) izmanto vasaras brīvdienu periodu lai sagatavotu ražotni nākamajam modelim. Jebkurā gadijumā mana vabole vēl iekrīt kalendārā gada sistēmā.

Faktiski jau vizuāli un tehniski 1954 gada vabole ir identiska 1955 gada pirmajā pusē ražotai vabolei. Pēctam gan visa virsbūve tika mainīta.
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 16 Feb 2009 13:33

Tik tiko pienāca pasts un pastā kas? Gaidītā dzimšanas apliecība!!!
Pēc šasijas numuru tabulām jau biju to izštukojis, bet te nu tas ir melns uz balta. Mana vabole ir nevis no 1954, bet gan no 1955 gada! Nu nekas, žēl tikai ka dzimšanas dienu palaidu garām.

Brīnos ka krāsu šie nav atraduši, bet par to man šaubu nebija ka tā ir oriğinālā L41 ebenholzschwarz.

Opcija M 018 ir īpatnēja un maz ticama. Aizmugures lampas tanī gadā vēl bija visas vienādas. Lielā reflektora opcija parādijās tikai gada otrajā pusē kopā ar jauno lampu dizainu.

Bet nu vienalga, Tagad tikai atrast rāmīti un piekārt pie sienas.

Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 21 Apr 2009 12:23

Te tāds mazs reportiņš par to kas sadarīts pagājušo nedēļu. Nekas jau daudz jo vīkendā bijām kāzās, bet tāka pirmdienu paņēmām brīvu lai atkoptos, tad arī daži sīki darbiņi tika padarīti pie vaboles. Kautkā gribās to vaboli bedzot dabūt rūcināmu un braucamu, kaut arī pagaidām bez salona. Kamēr bāka vēl bija ārā, gribēju pielikt gaisa tauri. Oriğinālais pīpināmais man taisija jokus un man ir aizdoma ka vai tik vēl nebija 6 voltīgais. Kamēr stūre un kolona bija ārā savedu kārtībā visus kontaktus tā lai taure nesāk pati no sevis taurēt- kā tas bija iepriekš.
Gaisa taurītes iemontēju uz piekares rāmja ar alumīnija leņķa un savilcējgredzena palīdzību, un taures gaisa pumpi piemontēju turpat pie sānu bleķa. Kad bāka būs iekšā, nekas no tā visa pat nemanīsies. Kāds jau agrāk manu vaboli ir aprīkojis ar taures releju, tāka vados nekāda izmaiņas man nenācās ieviest. Skaņa ir varena. Tomēr mazai, melnai mašīnītei kārtīga taure nenāk par ļaunu.

Image

Image

Tad arī biju gatavs likt bāku atpakaļ vietā. Pašu bāku es iztīriju un no apakšas nokrāsoju ar melnu Hammerite. Iztīrītais/notīrītais degvielas krāns/filtrs arī vietā.

Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 21 Apr 2009 12:55

Ja vari, ieģērb taures kompresora noņemamo galu hermetizējošā pārklājumā/pārvalkā/izolentē...
Man kompresors "izģērbās" 1,5 sezonas laikā - vienkārši sarūsēja iekšpusē - mitrumam tur lielas spraugas laikam... :?
Un no pūtiena palika pīkstiens... :opaa:
*
Tas ir Taiwan vai FIAMM ?

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 21 Apr 2009 14:16

Paldies par padomu, Paskatīšos ko tur varu darīt ar to izolēšanu. Ražojums ir kautkāds Itāļu, bet ne tik smalks kā FIAMM.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 22 Apr 2009 10:00

Turpinājumā vēl daži sīkumi kurus paspēju apdarīt. Pieliku vienu priekšējo spārnu. Iepirku jaunas skrūves un paplāksnes. Vecās skrūves bija aprūsējušas un dažas pat nolauzu.

Image

Te arī redzams nākotnes projekts: rekonstruēt lampu kupolus. Tie ir apakšā pamatīgi izrūsējuši un ir “salaboti” ar papīru un mastiku. Otrs kupols ir tāds pats. Pagaidām gan es atkārtošu šo metodi, tā lai var vasaru braukāt. Domājams ka pa ziemu sataisīšu pareizi,

Image
Image

Vēlviens sīkums ir bremžu šķidruma trauciņš. Notīrīts un nostiprināts ar turētāju, jo pirmstam tas knapi turējās tikai ar šļaukas palīdzību!

Tas sarkanais krusts ir kautkāds marķējums saglabājies vēl no rūpnīcas!!!

Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 27 Apr 2009 11:57

Vēl daži sīkumi izdarīti. Pieliku arī otru priekšējo spārnu un priekšējo bamperi. Pie viena uzlaboju situāciju ar pagriezienu rādītājiem. Pagājušo vasaru kad pagriezienus pieliku, es to visu tā ātri, ātri tur sametu. Tagad releju noslēpu krietni dziļāk aiz paneļa un arī uztaisiju tā lai spuldzīte spidometrā mirgo kad pagriezieni ieslēgti.

Aizmugurējiem spārniem noņēmu dekoratīvās uzlikas un zem tām atkāju nesmukumus. Tā ir vieta kur krājas mitrums un tas ir izdarijis savu posta darbu. Kreisajam spārnam bija tikai nedaudz rūsa, bet labajam (tas kurš ir mainīts) situācija atgādina Šveices sieru! Kad ar drāšu birsti noplēsu to rūsu nost, atklājās ka tur viss ir vienos sīkos caurumos. Vēl viens metināšanas projekts kautkad nākotnē. Pagaidām to vietu “iekonzervēju” ar bituma mastiku.

Nerūsējošā tērauda uzlikas izbuktēju un noslīpēju tā lai švīkas vairs nemanās. Tagad tikai vēl būs jānopulē.

Image

Image

OUCH!!!!

Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 27 Apr 2009 12:22

Tu taisies visus bleķus atstāt oriģinālos, lai arī cik neiespējami ( uz īsu brīdi jau izdosies!) tos būtu salāpīt...??
*
Ja grasies mainīt, spārnus tad smilšu strūkla un fiber špaktele atrisinās problēmas uz laiku , līdz ienāksies jauni, jo metināt tur taču nav ko un nav pie kā ...vairs... :shock:
*
Tas pats attiektos arī uz lampu podiņiem... :?
Stiklaudums un fibra ir labāk par piķi... :? Bitums jau tikai no apakšas paredzēts...
Last edited by PowerMeower on 27 Apr 2009 12:31, edited 1 time in total.

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 27 Apr 2009 12:28

tieši šī iemesla dēļ es yellow pēc jauno spārnu iegādes tos spīdumus nemaz neliku virsū. labāk kāds akmens uzsit nekā norūs visi gali. tie bleķi ir reāli mēslu vācēji. grrrrrrrr....
vw typ1 '56 vw typ1 '67

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 27 Apr 2009 12:37

Taiwan štruntus negribu. Tie pēc formas neatbilst! Un arī metāls ir plānāks. Galvenā problēma jau ir tikai tur kur tās uzlikas bija. Ir vēl daži punkti atlokā kas montējas pie virsbūves, bet tas viss ir labojams.

Varbūt vienīgi, ja nu kādam ir lieks aizmugurējais labais spārns, teiksim ar bojājumu aizmugures daļā, kuru varētu izmantot kā metāla donoru izrūsējušajai vietai ????
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 27 Apr 2009 12:41

vabole.lv wrote:tieši šī iemesla dēļ es yellow pēc jauno spārnu iegādes tos spīdumus nemaz neliku virsū. labāk kāds akmens uzsit nekā norūs visi gali. tie bleķi ir reāli mēslu vācēji. grrrrrrrr....
Man tie spīdumi patīk – labi iet kopā ar melno krāsu. Es domāju ka 50 gadus tie nekad nav nost ņemti. Pareizi jau būtu katru gadu vai divus tos noņemt, visu iztīrīt un nekas tur nerūsēs.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 27 Apr 2009 12:43

Ja pareizi pielieto izstrādājumus , tad grrrrr ir tikai slinkums... :smile4:

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 27 Apr 2009 12:44

arī original volkswagen stock ne vienmēr atbilst - yellow mainīju visus 4us spārnus. aizmugurējie vw stock, priekšējie repro. nu zin.... nav man skaidrs kā viņi dokumentālajās filmās no volkswagen ražotnes tik smuki un ātri visu saskrūvē. dzeltanajam nesakrita teju vai neviena skrūvju vieta. ne repro spārniem, ne oriģinālajiem. sanāca diezgan pamatīga jāšanās :(
vw typ1 '56 vw typ1 '67

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 27 Apr 2009 12:57

Tieši tas ko es par repro arī saku. Arī forumos pilns ar atsauksmēm. Ne velti gudri ļaudis saka ka ja oriğinālie spārni ir glābjami, tad turēties pie tiem.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 27 Apr 2009 13:01

black mama jau ir ar pamatīgiem dzelžiem. tos jau var smuki saglābt. yellow spārni izskatījās kā saburzīta avīze. pat roku cauri varēja izbāzt. kā man stāstīja arunas, tad tas viss tik tāpēc, ka 70ajos volkswagen iepirka metālu no padomju savienības. te arī rezultāts :muaha:
vw typ1 '56 vw typ1 '67

Post Reply