Black Mama

vieta jauniņajiem, kur uzdot visvisādākos jautājumus
fiskars
foruma ģeds

Re: Black Mama

Post by fiskars » 06 Nov 2008 10:48

Vabole No5 wrote:Tie ir 12V ?
Caur tevi var pasūtīt, vai mocīties pašam...? 8)
*
Tagad saprotu no kurienes OSC ņem visus šitos sportmašīnu loriņus...iespaidīgs saits... :shock:

Mums pēdējā laikā reti notiek pasūtījumi uz šo firmu, jo lielāko daļu mantas ir iespēja pasūtīt Latvijā. Šai firmai ir viens mīnuss, rēķins pienāk ātri, bet ja prece nav uz vietas tad ir diezgan ilgs laiks jāgaida lai saņemtu un komunikācija ar ir pašvakā līmeni. Ja nav steidzīgi nepieciešamas mantas tad var no viņiem sūtīt, jo cenas ir samērā lētas. 8)
VW Bubbla 1965, 1200 Lim.
VW Käfer 1973, 1200, 6V

mocha
iesācējs

Post by mocha » 06 Nov 2008 16:37

par ventilaatoriem - varbuut der kaut kas no datortehnikas
tikai dazhi piemeeri:
http://www.tdshop.lv/lat/catalogue/Coolers_Cases.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tdshop.lv/lat/catalogue/Coolers_Others.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.m79.lv/product/index/group/22" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.itpasaule.lv/procesoru_ventilatori" onclick="window.open(this.href);return false;

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 06 Nov 2008 16:57

Arī variants! Vienīgais ka procesoru ventilatori paredzēti vēsa gaisa plūsmai, bet vaboles apkures sistēmā tam būtu jāstrādā noslēgtā vidē, samērā augstā karstumā. Vai tas izturēs? Pamēğināt jau var, jo cena nav liela, ja nosvilst, nav liela bēda.
Reiz bija:
1969 gada vabole - R.I.P.
1967 gada vabole - ražota Austrālijā
1973 gada vabole - no Vācijas
1955 gada vabole "BLACK MAMA" - no Zviedrijas
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 17 Nov 2008 11:38

Tāds jautājums, vakar ķēros klāt slona sakārtošanai, tai skaitā sāpei ar aizmugurējo beņķi. Manā vabolē iemontēti beņķi no jaunākas vaboles un virsbūves atšķirību dēļ lietas īpaši labi nesader. Vai gadijumā kādam kautkur nemētējas leņķa līste uz kuras uzsēžas aizmugurējā beņķa pamatnes priekšdaļa? Man tā detaļa trūkst un es labprāt to iegādātu.

Skat bildi.
Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 18 Nov 2008 15:11

...sāpīgs moments...
Ilgi meklēju - tā arī neatradu... :?

ilmars
rakstītājs

Post by ilmars » 18 Nov 2008 20:46

Undis wrote:Tāds jautājums, vakar ķēros klāt slona sakārtošanai, tai skaitā sāpei ar aizmugurējo beņķi. Manā vabolē iemontēti beņķi no jaunākas vaboles un virsbūves atšķirību dēļ lietas īpaši labi nesader. Vai gadijumā kādam kautkur nemētējas leņķa līste uz kuras uzsēžas aizmugurējā beņķa pamatnes priekšdaļa? Man tā detaļa trūkst un es labprāt to iegādātu.

Skat bildi.
Image
...varu izlīdzēt... :!:
you are what you drive

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 19 Nov 2008 14:25

ilmars wrote:
...varu izlīdzēt... :!:
Paldies, privātā ziņa nosūtīta… :jipii:
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 05 Jan 2009 15:19

Pēdējā laikā esmu bijis aizņemts ar citiem darbiem, jubilejām, gadu mijas svētkiem un slimošanu…
… tāka pie vaboles maz kas ir darīts. Tiko kāda pusstundiņa vai stundiņa ir atrodama, tā padaru šādus tādus sīkumus. Pēdējais – izņēmu benzīna bāku lai to pārbaudītu un iztīrītu. Pie viena arī gribēju iztīrīt benzīna krānu/filtru. Vecajām vabolēm nav benzīna līmeņa rādītājs, bet tā vietā ir krāns ar rezerves funkciju.

Image
Image
Image

Benzīna krāns pirms
Image

Izjaukts
Image

Benzīna krāns notīrīts un salikts atpakaļ
Image

Kamēr bāka ārā tikmēr arī nolēmu patīrīt bagāžnieka telpas bleķus ar tīrāmo līdzekli kas domāts cepeškrāsns tīrīšanai. Tur viss bija klāts ar eļļas un putekļu aplikumu. Vistrakāk bija ap bremžu šķidruma trauciņu.

Atklājās ka dziļie stūri (tur kur gaisa caurules nāk augšā no kanāliem uz vējstiklu) ir piebāzsti ar kautkādu vati kura bija mitra un pamatīgi aprūsinājusi apkārtējo metālu! Laikam kādam bija licies ka tā būtu laba doma. Izvilku veselu spaini pilnu.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 05 Jan 2009 15:36

...dēļ kā ļoti neiesaku lietot vati pakošanai, lai arī tā būtu akmens vai stikla...!!!! :shock: :?

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 26 Jan 2009 13:21

Pagājušajā vīkendā nedaudz paplosijos. Noņēmu aizmugurējos spārnus jo tas man vienalga būtu jādara kad mainīšu torsionu gumijas bukses. Es jau ar to saskāros kad cēlu pakaļējo piekari uz augšu, bet tad jau bija tikai jājauc un jāsaliek atpakaļ ar vecajām, izdilušajām gumijām, bija grūti samontēt kamēr spārni traucē. Pie viena domāju tomēr nolaizt aizmuguri pa vienu robu uz leju – bet tas kautkad drīzumā.

Ja reiz pakaļējie spārni nost, tad nolēmu noņemt arī priekšējos un kāpšļus lai tad var redzēt kas tur apakšā darās. Ja neskaita dažas skrūves kuru galvas nolūza, process nebija pārāk problemātisks. Riteņu arkas ir labā stāvoklī. Cauri nekur nav izrūsējis izņemot vienu punktu. Kautkad sākotnēji vaboles dzīvē tās spārnu un arku iekšpuses ir cītīgi noziestas ar kautkādu bituma massu. Vietām tā lobās nost un faktiski vajadzētu to kautkad novākt jo tās funkcija ir beigusies un pat nāk par ļaunu, jo ūdens salien starp to un krāsu un rodas labs perēklis rūsai. Vienīgā nopietnā problēma ko atradu ir priekšā labajā arkā ir izrūsējis caurums. Aiz tā ir gaisa kanāla gals, tāka tas arī izskaidro mitrumu kas nāca iekšā salonā un tecēja arī gaisa kanālā. Doma ir to pagaidām “aizsmērēt” jo ar metināšanu pašreiz negribu aizrauties – tas kautkad nākotnē. Šoreiz gribēju tikai redzēt ar ko man būs vēlāk darīšana.

Paši spārni ir normāli. Pārliecinājos ka trīs no tiem ir oriğinālie, bet aizmugurē labajā pusē spārns ir mainīts. Mainītais arī ir kautkur no ’50 tiem gadiem, tāka problēma nav liela. Vabolēm līdz 1955 gadam spārni ir nedaudz savādāki nekā vēlākiem modeļiem, itīpaši priekšējie. Galvenā problēma man ir ar “lukturu bļodām” to apakšas ir izrūsējušas. Pat metāla caurules kurās atrodas lukturu vadi, vienkārši atdalijās un palika pie korpusa. Tas būs viens no metināšanas projektiem nākotnē.

Tagad tikai jāuzfrišina arkas, jāizurbj nolauztās skrūves un jāliek viss atkal kopā.

Visgrūtākais ir sevi atturēt no pārāk nopietnas jaukšanas, jo viens, divi, ziema būs cauri un gribēsies sākt braukāties. Man ta vēl salons jātaisa!!!

MADE IN WESTERN GERMANY un šasijas numura plāksnītes bija paslēptas aiz logu mazgājamā šķidruma pudeles. Caurumi saurbti bezjēgā! Tagad plāksnītes smuki notīrītas.

Image

Arkas apakšā redzams rūsas caurums kuru noteikti vajag aiztaisīt.

Image

Image

Image

Tāda man viņa pašlaik izskatās, bišķi pajaukta.

Image
Reiz bija:
undis@vabole.lv

Dzintars
rakstītājs

Post by Dzintars » 26 Jan 2009 16:04

Ņemot vērā cienījamo auto vecumu pāris rūsas caurumi tāds nieks vien ir. Dažam labam deviņdesmitā gada opelim to ir vairāk :roll:
vw vabole `68 vw buss `75

Undis
foruma ģeds

Post by Undis » 27 Jan 2009 17:21

Šodien beidzot sasprindzinājos un pasūtiju “dzimšanas apliecību” no VW muzeja. Mani neliek mierā doma, kad tad īsti mana vabole ir dzimusi. Visos Zviedru papīros ir rakstīts 1954 gads, bet vadoties pēc šasijas numura un pēc virsbūves numura informācijas kas atrodama thesamba.com, sanāk ka tā ir dzimusi kautkad 1955 gada janvāra pirmajā nedēļā. Interesanti kas no tā visa sanāks.
Reiz bija:
undis@vabole.lv

PowerMeower
foruma ģeds

Post by PowerMeower » 27 Jan 2009 17:47

Daži kantori raksta pārdošanas datumu teh dokumentos ( vāciešiem - erstzulassung, latviešiem arī -1.reģistrācijas datums...) :?

Aigars
foruma ģeds

Post by Aigars » 27 Jan 2009 17:53

jā bet šinī gadījumā sanāk ka pārdots ir pirms vispār tika uzbūvēts.. :smile2:
Image

vabole.lv
vaboļtēvs

Post by vabole.lv » 27 Jan 2009 18:06

nu jā... ņeuvjazka starp izgatavošanas un pārdošanas datumu ir liela, bet thesamba.com informācija +/- ir pareiza. mr. california un something wicked wolfsburgas muzeja datos un thesamba.com tabulā atšķīrās tikai par mēnesi. bet.... papīros rakstītais ir makten atšķirīgs! mr. california - ražots 1958. gada februārī, bet first registration - 58. gada oktobris. ar wicked - pavisam labi. izrādījās, ka ir gadu vecāks nekā domāju pēc title papīru apskatīšanas
vw typ1 '56 vw typ1 '67

Post Reply