Ā,ā,ā help, hilfe, ......

ja nu tavs vaboļuks ir sasirdzis - tb remontzona
Post Reply
armands
foruma ģeds

Ā,ā,ā help, hilfe, ......

Post by armands » 11 May 2013 16:01

Neuzskatu sevi par pilnīgu idiotu attiecībā uz jebkādu motoru remontēšanu, vaboļu jaukšanu u.t.t. Kā nekā kāds puds suņa un sāls :smile2: ir apēsts daudz ko taisot. Bet varbūt kāds var man vel pateikt kādu ideju.
Tātad problēma- 4. cilindrs strādā tikai tad, kad svečvads atrodas apm. 1 cm attālumā no savienojuma, t.b. ir 1 cm liela papildus dzirksteļsprauga.
Lai novērstu defektu ir:
*mainītas vietām sveces;
*nopirkta jauna svece(iepriekšējām nobraukums 800km);
*mainīti vietām svečvadi;
*pamēģināts uzlikt citus svečvadus(labus, vecus, bet nelietotus);
*pamēģināta cita, laba aizdedzes spole;
*nomainīts kondensators(jauns);
*nomainīts sadalītāja vāciņs.
Visos gadijumos nekas nemainās- paturot svečvadu 1 cm attālumā viss strādā, citādi NĒ.
Tātad : vai nu es esmu idiots, vai arī ir vel kāds izskaidrojums.

P.S. Ak jā, kontakti ir labi, iztīrīti, novīlēti, u.t.t.........
vabolis '68

Wabool jk-dze.
foruma ģeds

Re: Ā,ā,ā help, hilfe, ......

Post by Wabool jk-dze. » 11 May 2013 16:18

...neviens nav mājās...

;)

armands
foruma ģeds

Post by armands » 11 May 2013 16:37

Wabool jk-dze. wrote:...neviens nav mājās...

;)
Zinu :smile2: :smile2: :smile2:

Vel P.S.: Nevajag tikai man teikt, ka jāliek kāda elektroniska bezkontaktu aizdedze :twisted: . Šādā komplektācijā vabole man iet jau 16 gadus, un ne reizi nav bijušas problēmas (atšķirībā no dažiem citem)....
vabolis '68

fiskars
foruma ģeds

Post by fiskars » 11 May 2013 23:19

A kā ar kompresiju cilindros?? Visos vienādi! :smile4:
Tādu joku es ar pirmo reizi dzirdu, ka ar dubult spraugu esošais cilindrs sāk strādāt! :rolleyes:
Tā kā visus elementus līdz degkamerai esi nojaucis, nomainījis un pārbaudījis, tad vienīgais, kas atliek ir kompresija!? :?
Ja ir nepieciešams varu aizdot kompresiometru ar šļaukas galu, labi der vabolēm! :supz:
Padod ziņu, kā veicās šīs dīvainības atrisināšanā!! :goodman:
VW Bubbla 1965, 1200 Lim.
VW Käfer 1973, 1200, 6V

armands
foruma ģeds

Post by armands » 12 May 2013 09:08

Ar kompresiju ir viss kārtībā. Tos 800 km(vai nu jau drusku vairāk) atpakaļ tika nomainīti gredzeni, un blokā špilkas iegrieztas uz helicoiliem( jo izvilkās vītne dažām). Vārsti arī 2 reizes pārregulēti.
Tas, ka paturot svečvadu motors atdzīvojas, man nav pirmo reizi un ne tikai vabolei. Pēc ziemas dažreiz arī mocim tā vajag darīt. Cilindram uzsilstot viss paliek labi un var spraust virsū līdz rudenim. Bet te vairs nepazūd , un arī sveces mainīšana dod nedaudz labuma līdz pirmajai atdzišanai.
Papildus dzirksteļsprauga dod spēcīgāku lādiņu dzirkstelei. Sensenos laikos pat varēja nopirkt tādu mazu kārbiņu, ko ielikt centrālajā vadā. Saucās "dzirksteles pastiprinātājs". Man čomam uz zapiņa bija. Izjaucām, a tur 2 elektrodi apm 6mm attālumā un viss. Bet motors strādāja stabilāk, it sevišķi kad "dod virsū" ar "pedāli grīdā" :)
vabolis '68

Aigars
foruma ģeds

Post by Aigars » 12 May 2013 12:21

sveci nemet ar eļļu ciet? varbūt ka ēļļu dzen cilindrā un parastā stipruma dzirkstele nespēj aizdedzināt maisījumu..
Image

armands
foruma ģeds

Post by armands » 12 May 2013 14:12

Aigars wrote:sveci nemet ar eļļu ciet? varbūt ka ēļļu dzen cilindrā un parastā stipruma dzirkstele nespēj aizdedzināt maisījumu..
Nē. Gredzeni jauni, svece smuka (ja brauc ar atsietu svečvadu) vai slapja (ja iesprauž atpakaļ).
vabolis '68

fiskars
foruma ģeds

Post by fiskars » 12 May 2013 22:14

Man ar iepriekšējo vaboli bij tā, ja braukā katru dienu tad viss kārtībā, bet kad atstāja uz pāris dienām mierā tad nākamajā reizē strādāja tikai uz trim cilindriem! Nomainu sveci un atkal viss ok, līdz nākamai dīkstāvei! :muaha: Aptuveni jau bija aizdoma, ka nav īsti pareizās sveces un tas varēja būt pa iemeslu.
Tavā gadījumā ir kaut kāda cita vaina! Man īsti variantu nav!! :hang:
VW Bubbla 1965, 1200 Lim.
VW Käfer 1973, 1200, 6V

armands
foruma ģeds

Post by armands » 14 May 2013 17:37

fiskars wrote: bet kad atstāja uz pāris dienām mierā tad nākamajā reizē strādāja tikai uz trim cilindriem!
Vajadzēja pavilkt ārā svečvadu- atdzīvotos..... :smile2:
Man šitā bija ar BERU svecēm- neiet un viss. Ar krievu A14 iet,ar DENSO iet. Tagad ir NGK, varbūt tas pie vainas.

Lai gan brīnumi turpinās. Sakarā ar laika apstākļiem u.c. vajadzībām divas dienas braukāju ar Vaboli nevis motociklu. Svečvads, protams, atsiets ar spraugu ( gāja labi). Šodien mēģināju pēc Raimja ieteikuma pagriezt sadalītāju par 90 grādiem lai saprastu vai vainīga vieta sadalītājā, vai cilindrs kā tāds. Pagriezt neizdevās jo uz vienu pusi traucē spiediena devējs, uz otru benzīna sūknis. Saspraudu visu atpakaļ kā bija, automātiski iespraužot vadu līdz galam un VISS DARBOJAS LIELISKI. Nezinu kā būs, kad kādu laiku pastāvēs. :? :?

Man rādās, ka tā tehnika sāk palikt viena uz otru greizsirdīga :smile2: .
Piektdien divriteņu ragana ("virago") bija greizsirdīga uz Harley-Davidson testa braucienā un visu dienu negribēja normāli darbināties. Nākamajā dienā, kad nomierināju- VEL H-D nepirkšu, atkal viss kārtībā. :smile2: :smile2:
vabolis '68

armands
foruma ģeds

Post by armands » 17 May 2013 19:47

Nu re, paturpinot iesākto- šodien atkal piedarbināju. Un.....VISS DARBOJAS. :smile2: Tā kā laikam pēc drusku lielākas pabraukšanas vaina būs pašlikvidējusies. :smile2: Jāņem uz ziemu ārā sveces un pavasarī kārtīgi jāizkarsē....
vabolis '68

Post Reply